Nasze stopy o żadnej innej porze roku nie są równie często i intensywnie eksponowane, co w czasie lata. Dlatego właśnie teraz, wraz z nadejściem pierwszych dni wakacji, powinnyśmy zadbać o odpowiednie pedicure. Jak zatem sprawić, by masze stopy wyglądały na zadbane i jakie lakiery do paznokci będą najmodniejsze w tym sezonie?

Pielęgnacja stóp
Podstawą zadbanych stóp jest ich regularna pielęgnacja

Podstawą zadbanych stóp jest ich regularna pielęgnacja (Źródło: claudia.pl)

Zanim przystąpimy do malowania paznokci u stóp, warto zatroszczyć się o odpowiednią kondycję skóry. Po zimie należy poświęcić trochę uwagi na pozbycie się zrogowaceń naskórka. W tym celu dobrze jest raz na miesiąc użyć tarki do stóp, najlepiej dużej i drewnianej. Kolejnym krokiem – na drodze do pięknych stóp – powinno być odświeżenie skóry za pomocą pillingu. Aby naskórek – także na piętach – był jedwabiście gładki, taki zabieg warto wykonywać raz w tygodniu. Na co dzień należy też nawilżać stopy. By były one miękkie, wystarczy każdego dnia wycierać je szorstkim ręcznikiem. Regularne wykonywanie tej czynności sprawi, że nie będziemy miały problemu z rogowaceniem naskórka na stopach.

Trendy w pedicure
Pedicure w kolorze nude zawsze prezentuje się elegancko

Pedicure w kolorze nude zawsze prezentuje się elegancko (Źródło: pl.pinterest.com)

Tego lata najmodniejszy okaże się kolorowy pedicure. Na naszych stopach pojawią się między innymi: różne odcienie niebieskiego, morskiego, żółtego, zielonego, miętowego, koralowego i soczyście pomarańczowego lakieru. Wciąż modny pozostanie również delikatny pedicure w barwie pastelowego różu, bieli, kremu, beżu i nude. Takie delikatne lakiery będą wyglądały naprawdę elegancko, a co więcej doskonale skomponują się z letnią opalenizną. W tym sezonie nie zabraknie także efektów specjalnych na paznokciach u stóp. Należą do nich na przykład pyłki, za sprawą których paznokcie będą pięknie połyskiwać w słońcu. Z kolei wszelkie wzorki i naklejki najlepiej będzie zarezerwować tylko do ozdabiania rąk. Na stopach mogłyby bowiem wyglądać zbyt tandetnie i dziecinnie.

W wakacje każda z nas chciałaby z pewnością bez obaw prezentować swoje stopy, wkładając sandałki, klapki czy espadryle. Aby uzyskać zadbany wygląd swoich nóg, warto zawczasu poddać stopy zabiegom pielęgnacyjnym, takim jak: pillingi, stosowanie tarki, nawilżanie oraz używanie szorstkiego ręcznika. Uzyskany efekt dopełni kolorowy pedicure, który jest najmodniejszy w tym sezonie.