Chore zatoki to nic przyjemnego – utrudniają oddychanie, a cieknący katar odbiera chęć do aktywności. Maluchy źle znoszą ten stan, dlatego warto im pomóc. Ale co będzie lepsze: syrop na zatoki dla dzieci czy domowe sposoby?

Jak rozpoznać chore zatoki u dziecka?

Podwyższona temperatura u dziecka, to jeden z częstszych objawów zapalenia zatok.

Objawy, jakie dają chore zatoki u dzieci zależą od tego, w którym obrębie zostały zaatakowane. Najczęściej naszym pociechom dokuczają zatoki przynosowe. O ich infekcji świadczą takie objawy, jak:

  • żółta lub zielonkowa wydzielina z nosa;
  • trudny do pozbycia się katar;
  • podwyższona temperatura;
  • obrzęk powiek;
  • pokasływanie;
  • uczucie drapania w gardle;
  • próby wykasłania spływającej do gardła wydzieliny;
  • osłabienie węchu;
  • utrata apetytu;
  • ból głowy.

Domowe metody

Domowe sposoby na zatoki u dzieci sprawdzą się tylko wtedy, gdy będziemy je stosować równocześnie z lekami i syropem.

Jest ich stosunkowo niewiele, a to dlatego, że chore zatoki u dzieci należy przede wszystkim leczyć pod kontrolą specjalisty. Dlatego okażą się one skuteczne jedynie wtedy, gdy zastosujemy je jednocześnie z podawanymi pociechom lekami. Zatem co mamy do dyspozycji? Po pierwsze – zakraplanie nosa solą fizjologiczną. Metoda ta ułatwi rozrzedzenie i pozbycie się wydzieliny. Po drugie – zabiegi udrażniające nos czyli inhalacje lub aromaterapia. Po trzecie – ciepłe okłady na czoło. Łagodzą one ból głowy oraz ułatwiają pozbycie się wydzieliny.

Syrop na zatoki dla dzieci

Tego typu preparaty lecznicze dostępne w aptekach pomagają wielokierunkowo i dlatego ich zastosowanie (plus domowe metody i leki przepisane przez specjalistę) to dość dobra strategia. Jakie zalety posiada taki syrop na zatoki dla dzieci? Przede wszystkim podawany jest doustnie, co pozwala uniknąć nieprzyjemnego doznania spływania do gardła. Posiada naturalny skład, dzięki czemu nie obciąża dodatkowo żołądka dziecięcego. Dodatkowo wspiera naturalny system odporny, a to z kolei ogranicza ilość zachorowań, ale i skraca czas trwania choroby.

Rodzice, którzy zastanawiają się co lepsze syrop na zatoki dla dzieci czy inne metody, chcąc faktycznie pomóc swojej pociesze nie powinni rozgraniczać tych sposobów. Jedynie stosowanie ich razem może przynieść oczekiwany efekt czyli ulgę i przyspieszyć powrót do zdrowia.

„Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!”