Manicure hybrydowy ma wiele zwolenniczek wśród kobiet dbających o piękny wygląd dłoni. Jednocześnie jednak część osób obawia się, że ta metoda upiększania paznokci może być niebezpieczna dla płytki paznokciowej i dłoni, a jej trwałość nie jest wysoka. Rozwiewamy ich wątpliwości, odpowiadając na najczęściej pojawiające się pytania o manicure hybrydowy.
Czy manicure hybrydowy jest trwały?
Zdecydowanie tak! Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy wytrzyma na Twoich dłoniach nawet miesiąc. Po tym czasie na paznokciach pojawiają się wyraźne odrosty, jednak lakiery nie powinny odpryskiwać ani pękać. Aby uzyskać trwały efekt, zabieg musi być odpowiednio przeprowadzony, najlepiej przez wprawną kosmetyczkę. Dla wydłużenia jego trwałości ważne jest też wykorzystanie podczas zabiegu wyłącznie wysokiej jakości preparatów.
Czy podczas manicure hybrydowego można przedłużyć paznokcie?
Istnieją techniki wykonywania manicure hybrydowego, które pozwalają na kilkumilimetrowe wydłużenie paznokci. Wykorzystuje się do tego celu specjalny szablon oraz odpowiednią bazę do hybryd. Jak wyjaśniają eksperci z Salonu Urody Lusterko w Gdyni, doświadczona stylistka paznokci przedłuży płytkę nawet o 1 cm. Dzięki temu manicure hybrydowy może być bezpieczniejszą, szybszą i przyjemniejszą w aplikacji alternatywą dla manicure żelowego.
Czy zdejmowanie hybryd może uszkodzić płytkę paznokcia?
O ile wykonanie manicure hybrydowego nie szkodzi paznokciom, jego usuwanie bywa źródłem uszkodzeń. Zdrapywanie hybryd, usuwanie ich ostrymi narzędziami czy stosowanie niewłaściwych rozpuszczalników to tylko niektóre czynniki, które podczas nieumiejętnego zdejmowania lakieru hybrydowego mogą negatywnie wpłynąć na stan płytki paznokciowej. Z tego względu zarówno nałożenie manicure hybrydowego, jak i jego usuwanie najlepiej powierzyć doświadczonej stylistce paznokci.
Czy naświetlanie UV niszczy skórę?
Światło UV może mieć negatywny wpływ na skórę i przyspieszać zachodzące w jej komórkach procesy starzenia. Trzeba jednak mieć na uwadze, że podczas manicure hybrydowego wykorzystuje się lampy emitujące tylko światło UVA, a ponadto naświetlanie w przypadku nowoczesnych urządzeń trwa łącznie zaledwie kilka minut. Zabieg nie jest zatem bardziej szkodliwy dla naszej skóry niż opalanie się, a nawet zwykły spacer w słoneczny dzień. Aby zredukować wpływ światła UV na dłonie, można przed zabiegiem posmarować je kremem z filtrem.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.